2025
SJR Q2
JCR Q3 · 1,7
198 eşleşen makale
SCIE
Dergi ayrıntısı
Canadian Metallurgical Quarterly
- Yayıncı
- Taylor and Francis Ltd.
- Ülke
- United Kingdom · Western Europe
- Tür
- journal
- ISSN
-
0008443318791395
Bütünleşik değerlendirme
Scopus tarafı Scimago SJR; WoS tarafı Master Journal List + JCR/JIF. Kaynaklar ISSN üzerinden eşleştirilir. WoS / JCR metrikleri yalnızca 1997 ve sonrası yıllar için vardır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
Scopus
Scopus · Scimago
- SJR 0,32
- Quartile Q2
- H-Index 47
- Atıf/yayın 2,01
- Doküman (3y) 251
- Atıf (3y) 512
Clarivate
Web of Science · JCR · 2025
- JCR Q Q3
- JIF 1,7
- 5Y JIF 1,7
- JCI 0,31
WoS indeksleri
- SCIE
Konu sınıflandırması
Kategoriler (SJR)
Alanlar
WoS kategorileri
Yıllık quartile karşılaştırması
Scimago (SJR) tüm yıllar; Clarivate (JCR / JIF / JCI) 1997 ve sonrası. Güncel yıl açık; diğer yıllar kapalıdır.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | SJR Q | JCR Q (1997+) | SJR | JIF (1997+) | 5Y JIF (1997+) | JCI (1997+) | JCI Q (1997+) | H-Index |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Q2 | Q3 | 0,32 | 1,7 | 1,7 | 0,31 | Q3 | 47 |
| 2024 | Q2 | Q3 | 0,335 | 1,5 | 1,3 | 0,27 | Q3 | 44 |
| 2023 | Q2 | Q3 | 0,273 | 1,4 | 1,3 | 0,31 | Q3 | 44 |
| 2022 | Q3 | Q4 | 0,222 | 0,9 | 1,3 | 0,23 | Q3 | 44 |
| 2021 | Q2 | Q4 | 0,325 | 1 | 1,5 | 0,35 | Q3 | 44 |
| 2020 | Q2 | Q3 | 0,32 | 1,2 | 1,2 | 0,37 | Q3 | 44 |
| 2019 | Q2 | Q2 | 0,357 | 1,5 | 1,2 | 0,4 | Q2 | 44 |
| 2018 | — | Q3 | — | 0,9 | 1,2 | 0,32 | Q3 | — |
| 2017 | Q2 | Q3 | 0,357 | 0,8 | 0,9 | 0,31 | Q3 | 44 |
| 2016 | Q2 | Q3 | 0,28 | 0,6 | 0,6 | — | — | 44 |
| 2015 | Q2 | Q4 | 0,334 | 0,5 | 0,5 | — | — | 44 |
| 2014 | Q2 | Q3 | 0,361 | 0,5 | 0,5 | — | — | 44 |
| 2013 | Q2 | Q3 | 0,303 | 0,5 | 0,4 | — | — | 44 |
| 2012 | Q2 | Q3 | 0,308 | 0,4 | 0,5 | — | — | 44 |
| 2011 | Q2 | Q3 | 0,241 | 0,4 | 0,3 | — | — | 44 |
| 2010 | Q2 | Q3 | 0,348 | 0,4 | 0,4 | — | — | 44 |
| 2009 | — | Q3 | — | 0,4 | 0,4 | — | — | — |
| 2008 | — | Q4 | — | 0,3 | 0,3 | — | — | — |
| 2007 | — | Q4 | — | 0,2 | 0,3 | — | — | — |
| 2006 | — | Q3 | — | 0,2 | — | — | — | — |
| 2005 | — | Q3 | — | 0,3 | — | — | — | — |
| 2004 | — | Q3 | — | 0,3 | — | — | — | — |
| 2003 | — | Q2 | — | 0,4 | — | — | — | — |
| 2002 | — | Q2 | — | 0,5 | — | — | — | — |
| 2001 | — | Q2 | — | 0,4 | — | — | — | — |
| 2000 | — | Q2 | — | 0,4 | — | — | — | — |
| 1999 | — | Q3 | — | 0,2 | — | — | — | — |
| 1998 | — | Q2 | — | 0,3 | — | — | — | — |
| 1997 | — | Q3 | — | 0,3 | — | — | — | — |
JCR kategori quartile geçmişi
Yıla ve kategoriye göre JCR / JCI quartile. 1997 ve sonrası.
WoS / JCR verileri 1997 ve sonrası içindir.
| Yıl | Kategori | Edition | JCR Q (1997+) | JCI Q (1997+) | Sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 56/97 |
| 2024 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 54/97 |
| 2023 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 52/90 |
| 2022 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q3 | 63/79 |
| 2021 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | Q3 | 60/79 |
| 2020 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 55/80 |
| 2019 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | Q2 | 37/79 |
| 2018 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 50/76 |
| 2017 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | Q3 | 47/75 |
| 2016 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 53/74 |
| 2015 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 55/73 |
| 2014 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 52/74 |
| 2013 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 46/75 |
| 2012 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 48/76 |
| 2011 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 44/75 |
| 2010 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 43/76 |
| 2009 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 44/70 |
| 2008 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 49/63 |
| 2007 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q4 | — | 57/66 |
| 2006 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 46/65 |
| 2005 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 46/67 |
| 2004 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 40/71 |
| 2003 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 30/72 |
| 2002 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 24/69 |
| 2001 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 28/67 |
| 2000 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 24/65 |
| 1999 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 35/60 |
| 1998 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q2 | — | 30/61 |
| 1997 | METALLURGY & METALLURGICAL ENGINEERING | SCIE | Q3 | — | 31/53 |